100 TL Üzerindeki siparişlerinizde "Kargo Ücretsiz"
Para Birimi :
Para birimi

Shibari’de Empati “Muganawa”

‘ Muga ‘ (無 我), Budist geleneğinde şekillenmiş bir kavramdır. ‘Bensizliğe’, hiçliğe veya arzudan yoksun olmaya atıfta bulunur. Bu nedenle, shibari / kinbaku (縛 り/緊 縛) pratiğinde düşünülmesi zor gibi görünebilir. Sonuçta, shibari arzu ve tutku ile bütünsel bir deneyimdir.

Muganawa’yı empati bağı olarak dilimize çevirmek mümkün. Bir sahnede kontrolün sizde olmasına rağmen bağladığınız kişinin arzularını önceleyerek, onun en üst düzeyde haz almasını sağlamak demek “muganawa” (無 縄). Bencillikten arınmak, tarafsız bir ruh hali içinde olmak, bağlayan kişinin iradesini empoze etmekten/gücünü kanıtlama çabasından vazgeçmesi anlamına geliyor aynı zamanda.

Bir shibari seansının aktif kahramanı olarak, tüm düşüncelerinizden, tüm arzularınızdan kurtulduğunuzu hayal edin. Bunu yapmanızın sebebi partnerinize karşı sevgi ve empati ile yaklaşmak,  almak yerine vermek. Amacınız, kendi arzunuzu, şehvetinizi tatmin etmekten ziyade, şu anda sizin kontrolünüzde olan kişiyle yüksek bir farkındalık durumuna ulaşmaktır.

Her şey doğru yapılırsa, partnerinizi açık bir kitap gibi okuyabilir, ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilir, hatta bunu her seferinde yapabileceğiniz iletişimi yakalayabilirsiniz.

Bununla birlikte, partnerinizi doğru bir şekilde okumak için, kendinizin objektif, tarafsız bir ruh hali içinde olmanız gerektiğini, yanlış inançlar veya varsayımlarla önyargılı bir durumda olmamanız gerektiğini unutmayın.