100 TL Üzerindeki siparişlerinizde "Kargo Ücretsiz"
Para Birimi :
Para birimi

Bir Fotoğraf Projesi : “Uzlaşma”

Uzlaşma; BDSM pratiklerinin parçası olarak kabul gören shibari’nin bir performans sanatı olarak da kullanılabileceğini göstermek amacıyla başlattığımız kolektif bir çalışma olacak. Shibari’nin herhangi bir şeyle ilintilenmesi, sadece erotizm ve seksüel bir faaliyet ile kabul edilmesinin karşı diyalektiği olmasını umut ettiğimiz bu çalışma, sadece gönüllülerin katılımları ve üretimleri ile gerçekleştirilecek.

Projeyi kendi olanaklarımızla, zorlamadan, yeni bir tüketime girişmeden kotarmayı umuyoruz. Bu anlamda hedefimiz olan “görünür olma” yolunda toplumsal zeminde kendimizi ve shibariyi ifade ederek geniş kitlelere bir sanat formuyla aktarmak en doğru yöntem olarak ortaya çıkıyor. Bunun için fotoğrafın en uygun enstrüman olduğuna karar verdik.

Projenin tamamlanmasının ardından ortaya konulan fotoğraflardan sanatçıların belirledikleri işler ile bir fotoğraf sergisi açılması ve akabinde fotoğraf albümünün basılması en büyük arzumuz.

Her kesimden katkı sağlayabileceğine inanan gönüllüler, görünür olmakla ilgili kaygıları olmayan modeller ve fotoğraf sanatçılarının katkılarına açık olan projemiz için lütfen bizimle temas kurmaktan çekinmeyin.

ShibariTürk Ekibi

Projeye Katılmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurmanız gerekli: