100 TL Üzerindeki siparişlerinizde "Kargo Ücretsiz"
Para Birimi :
Para birimi

Flogger Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Konular

Flogger’lar, üretildikleri malzemeye bağlı olarak farklı duyumlar sağlayabilir. Bir flogger’ı partnerinizle nasıl güvenle kullanacağınızı bilmeniz çok önemlidir. Bu 5 adım, sizin için mükemmel flogger’ı seçmenize yardımcı olabilir!

Başlamadan önce bazı temel kırbaçlama kurallarını aktarmakta fayda var. Flogger kullanımında yeniyseniz, birisine zarar vermekten nasıl kaçınacağınız hakkında genel bir fikriniz olması önemlidir. Yeni başlıyorsanız, kalça veya sırtta flogger kullanmak en doğrusu olacaktır. Böbrek bölgelerinden ve omurgadan kaçınmanız çok önemlidir. Kaza risklerine karşı ekstra koruma sağlamak için böbrek ve kuyruk sokumu alanını, kalın bir kıyafet veya kalın bir battaniye, yastık gibi şeylerle korumanız yerinde olacaktır. Amacınızdan emin olana kadar küçük, hafif vuruşlarla başlamanız önemlidir. Kabiliyetinizi abartmayın. Dikkatli olmazsanız partnerinize ciddi zarar verebilirsiniz. Flogger kullanmak kesinlikle eğlenceli ve erotik olabileceği gibi, riskler taşıdığını da unutmayın.

Mutlaka güvenli kelime kullanın. Bu, eğer söylenirse, tüm faaliyetlerin anında duracağı anlamına gelen bir kelimedir. Her iki tarafa yanlış iletişim konusunda endişe duymadan, özgürce hareket etmeyi sağlar. Bu, play sırasında düzenli olarak konuşulmayacak bir kelime olmalıdır. “Kırmızı”, “fil” veya “masa” gibi kelimeler iyi seçimlerdir. İki tarafı da duraklatacak sıra dışı bir şey olmalı ve kolay anlaşılmalıdır. Aşırı karmaşık bir kelime seçilmemelidir.

Artık genel güvenlik bilgilerine sahip olduğumuza göre hangi flogger’ı seçeceğimize karar verebiliriz. Hangi flogger başlangıç için ideal olandır? En uygun malzeme hangisidir? Siz ve partneriniz için en iyi olan nedir?

Bir flogger seçerken göz önünde bulundurmanız gereken çok şey var, fakat bu sizi bunaltmasın. Size uygun floggerı seçmek için aşağıdaki 5 adımı izleyin. İlk flogger satın alımınızda ne istediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Adım 1: Renk Seç.

Farkında olmayabilirsiniz, ancak flogger’ınızın renk seçimi, hangi seçimin sizin için kullanılabilir olacağı konusunda çok şey belirler. Açık pembe veya mavi gibi daha eğlenceli bir şey istiyorsanız, biraz daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir. Özellikle ülkemizde sex shopların sattıkları kalitesiz ürünler dışında bir seçenek bulmak zor olacaktır. Bu durumda sizin isteğinize göre yapılmış, tamamen sizi yansıtan ve istediğiniz gibi bir seçenek sizi el yapımı ürünlere yönlendirecektir.

Adım 2: Bütçenizi Belirleyin.

Floggerlar geniş bir fiyat aralığında bulunur. Profesyonel, kaliteli üründen imal edilmiş bir flogger için yüzlerce lira harcayabilirsiniz. Hatta bütçenize göre sizin için özel bir flogger yaptırabilirsiniz. Başlangıç için 50-100 TL gibi fiyat aralığında ürünler bulabilmeniz mümkün. Bütçeniz önemli bir faktörse, alışverişe başlamadan önce ne kadar harcamak istediğinize karar vermelisiniz.

Adım 3: Flogger Malzemelerinin Temel Kavramlarını Anlayın.

Farklı malzemeler ve kumaşlar farklı duyumlar sağlayacaktır. Tabii ki, bu kılavuzun dışında kalan floggerlar da var. Bir malzeme ne kadar sağlamsa, sağladığı his de o kadar yoğun olur. Bir flogger ne kadar hafif olursa, flogger o kadar hissedilir ve acı verir. Daha ağır malzemeler içeren daha ağır floggerlar, “masaj” hissinden daha fazlasını sağlama eğilimindedir. Ülkemizde gerçek deri veya süet flogger bulmak oldukça zordur. Bu malzeme ile yapılmış olan floggerlar bir tür masaj hissi verir. Mağazamızda bulacağınız tamamı el yapımı olan ürünlerimizden, paracord floggerlar bu malzemeye en yakın olan türlerdir. Daha ağır malzeme olarak Jüt ile imal edilmiş flogger seçeneklerimiz de mevcut. Floggerlar farklı sayıda saçaklardan oluşur. Saçak sayısı arttıkça bedende dokunduğu alan ve ağırlığı da artacağı için etkisi daha fazla olacaktır.

Mümkünse, flogger’ı şahsen denemek empati kurmak açısından gerçekten yardımcı olur. Uyluğunuza hafifçe vurarak hissini anlamaya çalışabilirsiniz. Bilekte veya ön kolda YAPMAYIN. Kendinize veya kolunuzdaki sinirlere zarar vermeniz muhtemeldir.

Adım 4: Flogger’ınızı nasıl saklayacağınızı ve nasıl bakım yapacağınızı bilin.

Flogger’ınızı nasıl ve nerede tutacağınızı bilmelisiniz. Sadece bir çekmecede korumayı planlıyorsanız, daha ucuz bir flogger satın almanızı tavsiye ederiz. Flogger’lar, saçakları düz bir şekilde mümkünse asılarak saklanmalıdır. Aksi takdirde, saçakları / püskülleri kırışabilir ve formları bozulabilir. Bu sebeple genellikle floggerlar bir asma halkasına veya aparatına sahip olarak üretilirler.

Flogger bakımı başka bir husustur. Deri tipi malzeme, daha ucuz floggerlardan farklı bakım gerektirecektir. Deri ürünlerin zamanla çatlamasını engellemek için cilalamalı ve mutlaka asarak saklamalısınız.

Mağazamızda el yapımı olarak üretilen floggerlar Jüt, pamuk ve paracorddan imal edildikleri için bakımları deri türevi ürünlere göre daha basit ve kolaydır. Aynı zamanda kilitli bir poşet içerisine koyup istediğiniz yerde muhafaza edebilirsiniz, asarak saklamanız da gerekmez. Kilitli poşeti ise özellikle ortam kokularının flogera bulaşmaması, nem ve çevresel faktörlerden de koruma sağlama amacıyla öneriyoruz. Hatta kilitli poşetin içerisine dilediğiniz bir kokuyu sıkarak veya bırakarak, bir sonraki kullanımınızda hoş bir ambians yaratabilirsiniz. Hijyenlerini ise yine kilitli poşet içerisinde buzlukta veya direkt uv (güneş) ışığında bekleterek sağlayabilirsiniz.

Adım 5: Flogger’ınızın Paylaşılıp Paylaşılmayacağınızı Düşünün

Bu yalnızca siz ve partneriniz için bir flogger ise, bu adımı atlayın. Farklı partnerlerinizle kullanmanız gibi olasılık var ise okumaya devam edin. Böyle bir durumda malzeme sizin için önemli olacaktır. Kumaş benzeri malzemelerin sterilize edilmesi zor olabilir. Sterilize edilmesi basit olduğundan bir silikon flogger düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, silikon floggerların kumaş floggerlarından daha yoğun bir duyuma sahip olduklarını unutmayın. Deri floggerları da sterilize etmek nebzeten daha kolaydır.